Kursy windsurfingu – Szkoła windsurfingu Krynica Morska

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Sport i Rekreacja, windsurfing Tagi , , , ,
kursy windsurfingu krynica

Nasza szkoła windsurfingu zaczyna pracę koło połowy czerwca. Jest to dla nas początek sezonu, który im bliżej wakacji tym bardziej się rozkręca.

Kursy windsurfingu

Na początku są to indywidualne lekcje windsurfingu. Z czasem zaczynają nas odwiedzać coraz większe i większe grupy ludzi. Na początku lipca system szkoleń zmienia się w grupowe kursy windsurfingu https://e-windsurfing.pl/kursy-windsurfingu/ a te mają w porównaniu do szkoleń indywidualnych mają swoje sztywne zasady których klienci nie mogą lub często nie chcą zaakceptować. Szkolenia grupowe mają z góry ustalone godziny rozpoczęcia zajęć, jeśli jakiś uczeń się spóźni to może nie być wypuszczony na wodę. I nie jest to złośliwość ze strony szkolących tylko dbanie o bezpieczeństwo osób uczących się w szkole windsurfingu.

Regulamin

Wszystkie zasady są jasno opisane w regulaminach kursów. Każdy zainteresowany nie tylko może ale wręcz powinien zapoznać się z nimi bardzo szczegółowo.

Bardzo często się zdarza a w zasadzie jest to norma że klienci kupujący szkolenie grupowe wymagają traktowania jak klientów indywidualnych, którzy płacą średnio trzy razy więcej. Dlatego w przypadku lekcji indywidualnych instruktor może czekać na ucznia nawet pół godziny. Ponieważ i tak ma płacone za godzinę pracy bez względu na to ile czasu spędzi z uczniem na wodzie.

Zasady

Szkoła windsurfingu stawia zasady bardzo jasno i przejrzyście, nie pozostawiając najmniejszej wątpliwości jakie zasady ustala jako jednostka szkoląca. Innym stałym zjawiskiem jest że uczniowie chcą przenosić zajęcia na inną godzinę lub na inny dzień. Powody próby przeniesienia zająć są różne. Może to być wycieczka rodzinna, albo wyjście z kolegami wieczorem na piwo.

Uczeń nie analizuje jakie to niesie konsekwencje. Po prostu dla niego na ogół nie ma żadnego problemu. Cytując niejedną rozmową „przenieście mi zajęcia ze środy na przyszły poniedziałek”. Nie zastanawia się czy w poniedziałek będą lekcje windsurfingu, czy będzie miał je kto poprowadzić, czy są miejsca w grupowym kursie windsurfingu. Wszystkie te na pozór drobne czynniki sprawiają że niechętnie w ogóle wdajemy się w takie dyskusje.

Dla naszych klientów oczywiście te argumenty są niezrozumiałe. Próbują uzasadnić swoją niesubordynację tekstami: „bo przecież są wakacje”., „bo żona mi nie pozwoli”, „bo woda jest za zimna”. Nie proszę pana, nie ma wakacji, woda jest taka jak wczoraj a my jesteśmy w pracy z tego się utrzymujemy cały rok! Próby naciągnięcia naszych zasad czasami przechodzą wręcz do ataku i chamstwa.

Negocjajcje

Zdarzało się że ktoś decydując się na pakiet godzin chce zapłacić po wykorzystaniu pakietu. U nas takiej możliwości nie ma i nie będzie! Decydując się na pakiet który jest w okazyjnej cenie przy opłaceniu całego pakietu z góry, w przypadku płacenia a pojedyncze lekcje nie ma możliwości zaliczenia ich do pakietu.

Każdego sezonu szkoła windsurfingu boksuje się z różnego rodzaju cwaniakami. Którzy pływają lub nie pływają, ale z braku zajęcia przychodzą do nas ponarzekać. Są też tacy co z wejścia chcą negocjować ceny, pomimo że my takiej praktyki nie prowadzimy. Ceny są w cenniku albo je ktoś akceptuje albo polecamy inną szkołę windsurfingu w okolicy. Z okazji nowego roku życzę wszystkim niemarudzących klientów!

adres strony: e-windsurfing.pl