Kamień płytki cegła na dom z ociepleniem styropianem

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Budownictwo, elewacje Tagi , , , , , , ,
kamień na dom

Obecnie głównie Europa walczy ze zmianami klimatu a jako Unia Europejska odpowiadamy jedynie za 8 % ( ponoć ? !) emisji gazów ponoć odpowiedzialnych za podwyższenie temperatury na naszym globie. Czy ma to sens w przypadku tak niewielkiej emisji to trudno powiedzieć ? Jeśli my jako UE zredukujemy to i tak to będzie niewielki ślad. Ale jeśli u nas się to zredukuje to się nie wyprodukuje np. mniej samochodów czy innych niezbędnych produktów na terenie UE ale za to wyprodukuje to ktoś inny poza granicami wspólnoty i zważając przy swej technologii produkcji na emisje gazów i innych toksycznych czynników odpadowych. Jedni będą się ograniczać i zarzynać cenami a drudzy bez problemów i ograniczeń produkować towary bez żadnych norm , zasad .

Jednym ze skuteczniejszych sposobów na zmniejszenie emisji gazów jest docieplanie budynków , które to będą wymagały mniejszej ilości energii cieplnej co się przekłada na mniejsze spalanie opału. Zastosowanie ocieplenia ścian wymaga nałożenie na nie warstwy wykończeniowej ozdobnej. Na ściany z ociepleniem ze styropianu można zastosować jako warstwa dekoracyjna kamień dekoracyjny na dom w kształcie płytki rustykalnej .

Współcześnie nie tylko używamy styropianu na ocieplenia ale także takie materiały jak wełna mineralna , styrodur , płyty PIR , wełna drzewna itp. materiały , które izolują nasze domu od zimna i jednocześnie wygłuszają pomieszczenia.

Zastosowanie powyższych materiałów termoizolacyjnych wymaga chodź nie koniecznie zastosowania na ich powierzchni warstwy wykończeniowej , którą może stanowić cegła na dom z ociepleniem styropianem lub innym materiałem. Takie płytki na dom nakleja się na warstwę nośną ocieplenia , którą należy koniecznie zakotwiczyć do warstwy nośnej budynku wykonanej z cegły , pustaka czy w formie lanego mury żelbetowego. Do tej pory najstarsze elewacje mające zastosowany kamień na dom z ociepleniem styropianem liczą sobie już ponad 20 lat i jak do tej pory nic z takim ścianami się nie dzieje. Warunkiem tego jest jak wyżej wspomniano odpowiednie zakotwienie kamienia i siatki do odpowiednich warstw nośnych naszego obiektu. Warto takie prace powierzyć fachowcowi , który to ma doświadczenie w tego typu pracach na elewacjach z użyciem kamienia naturalnego a w szczególności umie układać naturalny piaskowiec i dobrze się z nim obchodzić.

adres strony: https://piaskowce.com/kamien-elewacyjny/mur-warstwowy.html